بازاریابی رسانه ای چیست

پس از انجام مراحل بالا حال به سراغ محک و اندازه گیری استراتژیهای بازاریابی اینترنتی میپردازیم. در این مقاله به توضیح بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ ( video marketing ) و انواع روش های آن پرداختیم. از اونجایی که بازاریابی دیجیتال، گزینه ها و راهبرد های زیادی داره، میتونید با میزان بودجه مختلفی، از اوناع روش های بازاریابی استفاده کنید. محتوا و بازاریابی دیجیتال دیگه به حدی متداول شده که مصرف کننده ها به راحتی میتونن بهش اعتماد کنن و بری به دست آوردن اطلاعات بیشتر از برندها به اونا رجوع کنن. با توجه به میزان دسترسی به اینترنت در جوامع امروز، اگه بهتون بگم تعداد افرادی که هر روز به این جمع اضافه میشن هنوز در حال افزایشه، باور میکنید؟ بازاریابی وابسته معمولا از ناشران آنلاین (صاحبان وب سایت ها، وبلاگ نویسان و کاربران رسانه های اجتماعی) تشکیل شده است که محصولات تجاری را تبلیغ می کنند و برای هر بازدید کننده یا مشتری که از طریق تلاش های بازاریابی آنها مشتری آن کسب و کار می شود، پاداش دریافت می کنند. این امر میتواند فرصتی عالی برای فروش محصولات و خدمات بیشتر به مشتریانی شود که که در حال حاضر آنها را ندارند.

«رسانه قطبنما» با بهرهگیری از تجربه کارشناسان حرفهای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی، این خدمات را به سایت marketingjobs کسبوکارها ارائه میکند. سئو فقط یکی از استراتژی های اصلی دیجیتال مارکتینگ است و وقتی نتیجه می دهد که دیگر استراتژی ها هم به خوبی اجرا شوند. شناخت پرسونای هدف و تولید محتوای باکیفیت به شما کمک خواهد کرد تا با حداقل تبلیغات، نتایج خوبی را کسب کنید. برای مثال زمانی که یک برنامه و تبلیغ ویدئویی را از طریق موبایل دانلود کنید، بخشی از آن را مانند رسیدن به تبلیغ و دانلود آن از طریق اینترنت انجام میگیرد. گنجاندن ویدیوی سرگرمکننده و جذاب در کانال های بازاریابی شما میتواند راهی عالی برای نمایش خلاقانه برند شما باشد و به شما زمان و فضای کافی برای انتقال پیامتان میدهد. بنابراین با برگزاری یک مسابقه یا اعطای رایگان محصولات، میتوانید افراد بیشتری را به کسب و کار خود جذب کنید. دیجیتال یک روز شاید بود و امروز باید است! بازتعریف این مفهوم در دنیای امروز یعنی برآورده کردن احتیاجات مردم در اینترنت یعنی همان جایی که بیشتر زمان خود را در آن سپری میکنند. تا امروز تعاریف مختلفی برای دیجیتال مارکتینگ ارائه شده است، ولی کاربردیترین و سادهترین آنها استفاده از ابزارهای دیجیتال در راستای تحقق اهداف بازاریابی و فروش است.

با استفاده از این ابزار شما می توانید رفتار ها، نظرات و گزارش های مورد نیاز از مدل های شخصیتی کاربران را به دست آورید. بازاریاب رسانه های اجتماعی این شرکت ممکنه به تبلیغ پست های این وبلاگ از طریق پست های ارگانیک و پولی در حساب های رسانه های اجتماعی بپردازه. این کانال ها شامل رسانه های اجتماعی، وبسایت خود شرکت، رتبه بندی موتور جستجو، ایمیل، تبلیغات نمایشی و وبلاگ شرکت است. عوامل رتبه بندی: به عنوان یک کسب و کار محلی، حتما در استراتژی سئو خود از عوامل رتبه بندی برای جستجوی محلی استفاده کنید. پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت شما به شما کمک میکنه تا تخصصتون رو به نمایش بگذارین و ترافیک ارگانیک به دست بیارید … در نتیجه میزان ترافیک ورودی و ارگانیک شما افزایش پیدا میکنه. یکی از کلیدی ترین کانال های جذب بازدید کننده و ترافیک به سایت و افزایش فروش شرکت، بازاریابی از طریق موتورهای جستجو اینترنتی مانند گوگل است. مفاهیم دیجیتال مارکتینگ بسیار اهمیت دارند و مدیرانی که در عرصه بازاریابی و فروش به این مفاهیم توجه میکنند میدان را در تسخیر خود دارند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب محتوا، میتونه مجموعه پست هایی از یه کتاب الکترونیکی که جدیداً تولید شده در وبلاگ ایجاد کنه. و بسته به اهداف و راهبردهای بازاریابی خودشون، بازاریاب ها میتونن از طریق کانال های رایگان و پولی از یک کمین بزرگتر حمایت کنن. این آگاهی و اطلاعات به شما کمک میکنه بفهمین کدوم یک از کانال های بازاریابی Marketing Channels ترافیک بیشتری رو در زمان کمتر ایجاد میکنه و کدوم کانال بازاریابی ترافیک کمتری میاره رو سایت شما. به فرایند ارتقای برند و محتوا از طریق کانال های شبکههای اجتماعی به منظور افزایش آگاهی از برند، جذب ترافیک و جذب مشتری برای کسب و کار بازاریابی شبکههای اجتماعی گویند.

مشاغل برای ارتباط با مشتری فعلی و مشتریان بالقوه، از کانالهای دیجیتالی مثل موتور های جستجو، رسانه های جتماعی یا Social Media ، ایمیل و سایت های دیگه استفاده میکنند. مثل رسانه های اجتماعی، وبسایت ها، ایمیل و غیره. با بهینهسازی سئو وبسایت به کمک ابزارهای دیجیتال مارکتینگ میتوانید رتبه بالاتری در لیست جستوجوی گوگل کسب کنید و با استفاده درست کلمات کلیدی در محتوا وبسایت و پاسخدهی به سوالات پرتکرار مخاطبان، تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید. پادکست بازاریابی شماره ۴ : آیا بازاریابی سنتی جای خود را به بازاریابی دیجیتال داده است ؟ اگه تا حالا تبلیغی در صفحه روزنامه منتشر کرده باشین میفهمین که تخمین افرادی که به اون صفحه توجه نشون دادن چقدر سخته، و هیچ وقت نمیتونید مطمئن بشید که آیا این تبلیغ تاثیری روی میزان فروش داشته یا نه!

تاریخچه مارکتینگ و بازاریابی آنلاین سرشار از این تغییر و تحولات است و در نتیجه مفاهیم بازاریابی دیجیتال همیشه در حال به روز رسانی است. وقتی با تاریخچه و مفاهیم دیجیتال مارکتینگ آشنا میشویم بیش از پیش با اهمیت و تاثیر شگرف آن در دنیای اقتصاد آشنا خواهیم شد. بودجهای که در نظر میگیرید، تاثیر بسیاری بر استراتژیهای بازاریابی شما و اولویتبندی اهداف سازمانی خواهد داشت. این به این معنیه که بازاریابی سنتی به اندازه گذشته تاثیر گذار نیست. بازاریابی محتوا به معنای ایجاد و و توزیع محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک و تولید مشتری است. PPC روشی برای هدایت ترافیک پولی به وبسایت شماست. بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو (Search Engine Marketing): بازاریابی توسط موتورهای جستجو یا SEM مخفف شده عبارت انگلیسی Search Engine Marketing است و به بازاریابی کسب و کار شما در موتورهای جستجویی مثل گوگل میپردازد و به افزایش فروش کمک میکند. نوعی از تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن شما به ازای تبلیغ و ارتقای محصولات و خدمات دیگری در وب سایتتان، کمیسیون دریافت می کنید. بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی به هر ابزار، استراتژی و روشی گفته میشود که باعث معرفی بیشتر نام کسبوکار و برند شما در فضای آنلاین شود .

شما میتوانید در هر مرحلهای که هستید از HubSpot استفاده کنید، با شروع به استفاده از این برنامه، چند ابزار به صورت رایگان در دسترس شما است. البته به همین راحتی مشتری های بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل نمی شوند و باید مشتری بالقوه را به بالفعل به مرور زمان تبدیل کنید و اینکار را می توانید از طریق بازاریابی ایمیلی و ارسال ایمیل خبرنامه و غیره انجام دهید. انجام بازاریابی آنلاین بدون توجه به زیر شاخه های آن امری محال و نشدنی به نظر می رسد. بازاریابی اینترنتی نسبت به بازاریابی سنتی چه مزایایی دارد؟ تغییرات بسیار این دهه به علت رواج بسیار زیاد گوشیهای هوشمندی بود که زمان سپریشده کاربران را در شبکههای اجتماعی و فروشگاههای اینترنتی افزایش داد. بازاریابی اینترنتی، بازاریابی آنلاین، بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ اصطلاحاتی هستند که در واقع برای همان دیجیتال مارکتینگ به کار میروند. استفاده از گوگلمَپ برای وقتی که میخواهید آدرس مکانی را به مشتری بدهید خیلی کاربردی است. شروع به پرگویی کنید اختیار جلسه از دست شما در رفته و تمرکز خود را از دست خواهید داد و مشتری را خسته خواهید کرد و همچنین دیگر اطلاعات با ارزشی چون نیازهای مشتری را بدست نخواهید آورد.

کسب و کارها از کانال های ارتباطی دیجیتالی مانند موتور جستجوی گوگل، شبکه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت ها به عنوان اهرمی برای دستیابی به مشتریان فعلی و آتی خود استفاده می کنند. بازاریاب دیجیتال مسئول دستیابی به آگاهی از برند و ایجاد مشتری از طریق کلیه کانال های دیجیتالی رایگان و پرداختی در دسترس شرکت است. همچنین این ابزار خوانایی صفحه شما را ارزیابی میکند و با ابزار Flesch Reading Ease به آن نمره میدهد. بعلاوه، شما میتوانید با همکاری تیم خود تمام استراتژیهای مناسب اجتماعی خود را از طریق Buffer اجرا کنید. دسترسی سریع و آسان به مخاطب هدف: شناخت مخاطب و نیازهای او یکی از مهمترین مراحل بازاریابی است اما این تازه آغاز کار است شما باید پیام متناسب با خواست و نیاز مخاطب را تهیه کنید و اگر تمام این مراحل را به درستی انجام دهید وارد سخت ترین مرحله کار یعنی رساندن پیام به مخاطب (که در اینجا بازار هدف و مشتریانتان هستند) میشوید.

منظور از اتوماسیون بازاریابی نرم افزارهایی است که با هدف خودکار کردن فعالیتهای بازاریابی به وجود آمدهاند. با توجه به “راهنمای مبتدیان برای سئو” شرکت پیشرو در زمینه سئو، سئو شامل عناصر زیادی از کلمات موجود در صفحات وب سایت شما گرفته تا نحوه لینک کردن سایت های دیگر به وب سایت شما و نحوه سازمان دهی وب سایت شما. افراد در هر زمینه ای از کسب و کار میتوانند به صورت کاملا رایگان از شبکه های اجتماعی استفاده کنند. در این مرحله شما باید به بهترین شکل کسب و کار خود را معرفی کنید. یکی از متداول ترین انواع PPC، تبلیغات گوگل Google Ads که با پرداخت مبلغی به موتور جستجو، گوگل تبلیغ شما رو در صفحه نتایج به نمایش در میاره. در حالی که بازاریابی سنتی از طریق تبلیغات چاپی، ارتباط تلفنی یا فیزیکی بود، بازاریابی دیجیتال ، میتونه به صورت الکترونیکی و آنلاین اتفاق بیفته.

Yoast ابزاری عالی برای کمک به شما در بهینهسازی محتوای خود برای موتورهای جستجو است. البته امروزه هنوز هم بسیاری از برندها و شرکتها به استفاده از این شیوه جذب مشتری پایبند هستند! استراتژی های بازاریابی ورودی مانند سئو، رسانههای اجتماعی و تولید محتوا اغلب بودجههای زیادی نیاز ندارند؛ این در حالی است که استراتژیهای بازاریابی برونگرا مانند تبلیغات گسترده آنلاین، بدون شک هزینه بسیاری خواهد داشت. ناشران از استراتژیهای مختلف (مانند بنرهای نمایش یا تبلیغات جستجو) برای تبلیغ برند و محصولات/خدمات آن جهت تحقق اهداف خود استفاده میکنند. یک وب سایت خوب همچنین نیاز دارد تا اطلاعات را به طریقی موثر نمایش و ارائه دهد و این امکان را فراهم آورد تا مشتریان به آسانی به محصولات دسترسی پیدا کنند و سفارش خدمات و پرداختها را انجام دهند.

104. برای نهایی کردن فروش چنین سوال کنید: آیا به نظر شما دلیلی برای صبر بیشتر وجود دارد یا به ثبت سفارش بپردازم؟ یوتیوب نیز به تنهایی یک موتور جستجو است و پس از خود گوگل دومین سایت پربازدید است. پس یکی دیگر از مفاهیم دیجیتال مارکتینگ، استفاده گسترده از تاکتیک های دیجیتالی و کانالها برای ارتباط با مشتریان در فضای آنلاین (جایی که بیشتر مشتریان وقت خود را سپری می کنند) است. 3- خواندن، اولین اقدام کاربران در وب سایت هاست، اما بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا جای ممکن کمترین وقت را برای خواندن مطالب یک وب سایت اختصاص دهند . روشی که هیچ وقت منسوخ نمی شود و هر روزه با انواع مدل های جدید روبر می شویم.

روابط عمومی آنلاین عمل تامین امنیت به دست آمده از پوشش آنلاین به وسیله نشریات دیجیتالی، وبلاگ ها و سایر وب سایت های مبتنی بر محتوا است. با تمرکز بر روی ارتقاء صفحه و عملکردش میتونید در صفحات نتایج موتور جستجو SERP رتبه بالاتری داشته باشید. البته برای انجام این کار باید خودتان در زندگی دستاوردی داشته باشید تا بتوانید انرژی خوبی به بقیه منتقل کنید. با توجه به تعداد کاربرانی که روزانه از موبایل استفاده میکنند، بهینهسازی محتوای وبسایت، تصاویر رسانههای اجتماعی و تبلیغات دیجیتال متناسب با گوشیهای هوشمند ضروری است. این نوع از دیجیتال مارکتینگ باعث ارتقاء برند و محتوای شما درکانال های رسانه های اجتماعی میشه و باعث شناخته شدن بیشتر برند و تولید ترافیک هم میشه. با این حال، کارشناسان توصیه میکنند برای کسب موفقیت طولانیمدت و پایدار، بهتر است بر افزایش ترافیک ارگانیک از طریق بهینهسازی سئوی وبسایت و محتوای رسانههای اجتماعی خود تمرکز کنید. محتوای ویدیویی احساسات ما را درگیر میکند. خب ما در ادامه میخوایم به توضیح برخی از تاکتیک ها و کانال های بازاریابی دیجیتال به طور خیلی مختصر بپردازیم. اینجا است که ترکیب روشهای بازاریابی دیجیتالی رایگان و پولی به پیشرفت هرچه بهتر کسبوکارتان کمک خواهد کرد. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ با اسفاده از تاکتیک ها و کانالهای دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان ، تعریف میشه.