آموزش کامل بازاریابی اینترنتی رایگان+۲۰ تکنیک محشر

بعد با توجه به این 2 سوال میتوینم توزیع محتوا رو به خوبی انجام بدیم . در دنیای امروز اکثر افراد یا به طور دقیقتر، 93% از آنها برای انجام تحقیق و بررسیهای خود، در اینترنت جستجو مینمایند؛ به ویژه Google که به عنوان مرجع و بزرگترین موتور جستجو در اینترنت است. و ضربه نهایی را هم که شرکتهای خدمات اینترنت و خطوط موبایل زدند که دسترسی ما را به اینترنت پرسرعت بیشتر از قبل کردند و ما رفتیم تا در دنیای مجازی باشیم! هدف نهایی از مارکتینگ ایجاد انطباق و همسویی میان نیازها و خواستههای مشتریان با تولیدات و خدماتتان است. سازمان (کسبوکار) شما باید اطمینان حاصل کند که هم بر مشتریان فعلی و هم مشتریان آینده تمرکز کرده است. یعنی اینکه آیا در وب سایت خود برنامه و استراتژی تعیین کرده ایم که او باز برگردد و از وب سایت شما خرید کند یا خیر. آیا این مساله تحولی در موفقیت بشر بود؟ از اینرو قصههای موفقیت زیادی دارد و از موفقیتهای مشتریان خود لذت میبرد. شرکت ها از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل، اپلیکیشن و وبسایتهای خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده استفاده میکنند.

شناخت مخاطب و نیازهای او تنها با گوش دادن به صحبت ها و سوالات او و همچنین پرسیدن سوالات تکمیلی امکان پذیر است. البته به این نکته توجه کنید که بازدید بیشتر، شانس اقدام به خرید را نیز افزایش می دهد اما تنها احتمال است بنابراین اهمیت موضوع و کیفیت محتوا را فراموش نکنید. آخر کدام ذهن سالمی دوست دارد در آشوب و سردرگمی خرید کند؟ امروزه بین دو مرحله انگیزه خرید محصول و خرید آن، لحظه جدیدی برای بازاریاب ها وجود دارد. چندین دهه برای فروش محصول به سه لحظه بحرانی توجه می کردیم، لحظه انگیزه خرید محصول، خرید و تجربه استفاده از آن. حتماً به شکل زیر توجه نمایید و به خود برای درک معنی جملات بالا بیشتر کمک نمایید چون اگر این کمک را به خود نکنید بارها مجبور خواهید بود برای به دست آوردن تعداد مشتری بیشتر و جذب آن ها و نگه داشته مشتریان خویش هزینه های زیادی انجام نمایید و این با معنی CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتریان که یکی از اصول بازاریابی امروز است بسیار متفاوت بوده. ایمیل مارکتینگ یکی دیگر از روشهای بسیار مفید برای ارتباط با مشتری و جذب مشتریان جدید است.

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) شیوهای از بازاریابی است که در آن ارتباط بین مشتری و کسب و کار از طریق مشتری آغاز میشود. در تاکتیک بازاریابی ویدویی (Video Marketing) سعی میشود از طریق محتوای ویدویی پیام کسب و کار و برند به کاربر منتقل شود. این روش مدل دیجیتال آن بوده در گذشته شرکتهایی که یک محصول بسیار عالی را تولید میکردند، خودبه خود مردم از طریق روش بازاریابی دهان به دهان (Word Of Mouth Marketing) آن را به هم معرفی کرده و آن را تبلیغ میکردند. بازاریابی چابک برای تیمهای بازاریابی یک روش فوقالعاده مؤثره اعضای تیم رو قادر میکنه سریعتر و بدون مواجهه با بروکراسیهای رایج در مدیریتهای سنتی به اهداف تعیین شده برسن. گستردگی فضای مجازی و شبکههای اجتماعی به حدی زیاد شده است که بازاریابی بدون دیجیتال مارکتینگ ناقص میماند. در زمینه بازاریابی دیجیتال نیز به این مسئولیت اجتماعی و همگانی پرداخته شده است و مفهومی تحت عنوان بازاریابی سبز یا Green Marketing مطرح شده است. بازاریابی دهان به دهان (Word of Mouth Marketing) که بهاختصار WOMM نامیده میشود است.

اگر آنها چیزی در مورد شما ندانند (در مرحلهی جستجو باشند)، شما باید کار را با توضیح تخصص شرکت و ایجاد اعتماد شروع کنید. بازاریابی ویروسی که بر محتوا تاکید دارد، به این مورد اشاره میکند پیام شما (در قالب محتوا متنی، تصویری، ویدویی و صوتی) باید قابلیت انتشار و بهاشتراکگذاری داشته باشد. از تبلیغات آنلاین به عنوان روشش هایی ایده آل در تبلیغات نام می برند که جامعه وسیعی از مخاطبان را شامل می شود و همانطور که اشاره کردیم امکان دسترسی سریع و کم هزینه تر را برای صاحبین کسب و کار فراهم می نماید. پوش نوتیفیکیشن پیامی شبیه به پیام کوتاه (SMS) است که میتواند شامل عکس، تیتر و متن کوتاهی باشد که به کاربران شما ارسال میشود و آنها را به وبسایت یا اپلیکیشنتان باز میگرداند. این منابع تبلیغ های تلویزیونی، مقاله مجله ها، معرفی دوستان و آشنایان، وب سایت ها و وبلاگ های اینترنتی را شامل می شود. برای راه اندازی کمپین بازاریابی مقاله چگونه یک کمپین بازاریابی دیجیتال داشته باشیم؟ با کلیک روی نام هر یک از تاکتیکها میتوانید مقاله اصلی آنها را در سایت مطالعه کنید.

راحتی باورنکردنی بازاریابی دیجیتال یکی از مزایای سایت marketingjobs بازاریابی اینترنتی است. او به راحتی می تواند بدون اینکه از خود واقعی اش، اثر و ردپایی بگذارد، همان چیزی را بیان نماید که به آن اعتقاد دارد. در بازاریابی سنتی، شما برای دست یابی به رفتار مصرف کننده و دلیل انتخاب او، روش زندگی و حتی نوع و میزان مصرف مجبور بودید، راهی بسیار سخت را طی نمایید تا بلکه بتوانید به دلایل واقعی تری دست یابید و شاید می بایست با روش هایی مانند گروه کانونی (Focus Group) و یا پرسشنامه (Questionnaire) و بسیاری از روش های زمان بر و پرهزینه استفاده نمایید، تا نظر مصرف کننده و مخاطب بازار هدف خود را جویا شوید و او نیز دلایلی را به شما بیان می کرد که عمیقاً به آن ها اعتقاد نداشت و در خلوت خویش و زمانی که شما حضور نداشتید کاری را می کرد که مخالف با اظهارات خودش بود. استراتژی بازاریابی محتوا/ روش های تولید محتوا/ تبلیغ نویسی چیست؟ نمونه های فراوان این موضوع را می توانید در وبسایت های فروشگاهی ایرانی نیز مشاهده کنید. دقیقا مشابه نمونه گفته شده، در بازاریابی هم یک مدل فکری کلاسیک وجود دارد. درآمد وب سایتها به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی مهمترین این عوامل تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت است.

تبلیغات (Advertising) را هم میتوان یکی دیگر از اجزای دیجیتال مارکتینگ درنظر گرفت. پدر شما یک مسابقه فوتبال تماشا می کند و تبلیغ یک دوربین دیجیتال را می بیند و می گوید «به نظر می رسد خوب باشد! به گزارش فارستر، در حال حاضر خانم های خانه دار آمریکایی به همان میزان که تلویزیون تماشا می کنند، در فضای مجازی وقت می گذرانند. آن پدر هنوز هم فوتبال تماشا می کند و تبلیغ دوربین را می بیند، ولی سریع سراغ لپ تاپ می رود و دنبال نقد و بررسی درباره آن می گردد. نظر کاربران را در سایت های مختلف درباره آن دوربین مطالعه می کند. اما، صداقت مدرس، کیفیت محصولات و مدتزمان دوره سایت برتر نشاندهنده تکمیل بودن آن است. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید و قصد دارید توسط وب سایت مشتریان یا مخاطبین بیشتری جذب نمایید، باید از تأثیر چشمگیر طراحی سایت حرفه ای در کسب و کارتان آگاه باشید و حداقل چند شرکت برتر طراحی سایت رشت را به خوبی بشناسید. منتوریکسیها فقط دیجیتال مارکتر نیستند بلکه کسب و کار و مارکتینگ را به خوبی میدانند و این مهم به موفقیت تیم خیلی کمک میکند.

این تجارب میتواند در راه اندازی و فعال نمودن شرکت نوپای شما در آلمان مثمرثمر باشد. پس شما برای فروش محصولاتتان نیاز به طراحی سایت فروشگاهی دارید. شاید برای بسیاری از تازه کارها این سؤال پیش بیاید که آیا یک سایت کسب و کار درآمد دارد؟ اگر به دنبال راه اندازی فروشگاه اینترنتی (Start an Online Store) هستید، ابتداییترین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید این کار شما چقدر اهمیت دارد و آیا اصلاً لازم است که شما هزینه کنید و یک سایت فروشگاهی راه بیندازید یا خیر؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که وارد یک وب سایت فروشگاهی بشوید و بهم ریختگی و تم نه چندان چشم نواز سایت حسابی ذهنتان را آشفته کند؟ 2. B-to-C(B2C): تجارت برای مصرف کنندگان است، و زمانی اتفاق می افتد که شرکت های تجاری محصولات یا خدمات خود را از طریق اینترنت به مصرف کنندگان بفروشند. تبلیغات هدفمند در فضای آنلاین و اینترنت میتواند مسیر توسعه کسب و کار شما را هموارتر کند. یکی دیگر از کارهای PR این است: وقتی علیه برند شما شایعه ایجاد می شود(Bad Press) کار PR این است که این شایعات را مدیریت کند. اکثر دخترخانمها و بانوان به این نوع آرایش علاقه زیادی دارند و ناخنکاری با وجود طرفداران زیاد، یکی از پولسازترین مشاغل خانگی محسوب میشود.

شما میتوانید در زمینه خرید لبا، اکسسوری، میکاپ و آرایش مو به دیگران مشاوره دهید. هویتی که شاید ساخته دیگران از خودش بود و نه با عملکرد و کردار واقعی او. بله. شاید تعجب کنید ولی این موضوع واقعی است. پاسخ این سؤال بسیار روشن است؛ بله وب سایتها درآمد دارند و برخی از آنها درآمدهای میلیاردی نیز برای مدیرانشان به ارمغان آورده­اند. حتماً شما هم می گویید که شناخت رفتار مصرف کننده در دنیای دیجیتال مشکل است؛ بگذارید من به شما کمک نمایم. اما در تبلیغات مستقیم مانند تبلیغات بنری (Banner Advertising) و یا تبلیغات ویدویی، شما محصول یا خدمات خود را مستقیما تبلیغ میکنید و ممکن است هدفمندی خاصی در آن وجود نداشته باشد. در هر حوزه که فعالیت میکنید باید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید. باتوجه به این توضیحات، درآمد و حقوق یک بازاریاب دیجیتال، به حوزه فعالیت وی بستگی دارد. به کمک Google Optimize این امکان وجود دارد که تغییرات را قبل و بعد از قرارگیری دکمه در محل جدید بسنجید. این کار به شما کمک میکند که خلاقیت خود را افزایش دهید و به فکر ابتکارات جالب برای پیشی گرفتن از رقبا باشید. استراتژی محتوا به شما کمک می کند تا از شرایط بازار و رقبا آگاه باشید؛ همچنین مخاطبان خود و نیاز های آنان را بشناسید سپس فعالیت های خود را هوشمندانه و هدفمند تنظیم کنید.

میتوانید مشتریان را ترغیب کنید تا از SMS برای دریافت پیشنهادات ویژه، کوپنها و بروزرسانیهای شرکتتان استفاده کنند. یکی از معایب تبلیغات نمایش این است که مشتریان شما دچار “کوری تبلیغاتی” هستند. به يوتيوب و یا سایت های نمایش تبلیغات ویدئویی سر می زند و ویدیوهای دموی دوربین را نگاه می کند. گاهی اوقات تنها نمایش یک تبلیغ برای متقاعد کردن افراد برای خرید یک محصول کافی نیست. فقط با ZMOT برای پیروز شدن در این گام چیز زیادی نیاز نیست و البته در این مسیر تنها نیستید. وقتی صحبت از ZMOT می شود، فقط درباره فروشگاه ها و محصول های بسته بندی صحبت نمی کنیم. بدین صورت قبل از این که بازی فوتبال تمام شود و به فروشگاه برود، درباره خرید آن دوربین تصمیم گرفته است.

در دورههای دیجیتال مارکتینگ این کمپانی شما میتوانید اطلاعات و آموزشهای مفیدی در مورد سئو، اصول بازاریابی، انواع بازاریابی، روشهای پرورش سرنخ، بازاریابی درونگرا و ایمیل مارکتینگ و… وقتی نسبت بازاریابی شبکهای را با اقتصاد مقاومتی مورد مطالعه قرار میدهیم. چرا که مشتریان هر دو شرکت مخاطب این همکاری جدید قرار می گیرند. پرسونای مخاطب چیست و چرا ضروری است؟ چرا که میلیون ها مصرف کننده ای را به دست می آورید که پیش از رفتن به فروشگاه تصمیم خود را گرفته اند! این افراد که امروزه پیدا کردنشان از طریق شبکههای اجتماعی آسان شده میتوانند یک تبلیغ بسیار موثر برای شما بکنند، بهشرطی که کاملا مرتبط با حوزه کاریتان باشند و تنها استفاده از افراد مشهور برای شما مفید نیست.

از مهمترین اهداف این نوع بازاریابی میتوان به شناساندن برند خود به مشتریان و اطلاع رسانی محصولات جدید و خدمات خود به آنها باخبر شوند . بازاریابی محتوا مانند دیگر راهکارهای بازاریابی، مشتریان بالقوه را بهسمت کسبوکار جذب کرده و آنها را به بالفعل تبدیل میکند. بازاریابی فراخوان عمل (Call to Action Marketing) یک روش بازاریابی تاثیر گذار برای افزایش نرخ تبدیل یک سایت است. پس از کشف طیف وسیعی از مزایای بازاریابی اینترنتی در ارتقای محصولات و خدمات آنلاین، بهزودی تبدیل به یک رسانه پیشرو برای بازاریابی در سراسر جهان خواهد شد. چه بخشی آنلاین، چه بخشی آفلاین و … اینکار به شما وکسب و کارتان چه دیجیتالی و چه آفلاین کمک می نماید که آغازگر سفری دلنشین با مخاطبین خویش بوده و به آن ها نشان دهید علاقه مند و حاضر هستید بارها این سفر را با آن ها تکرار نمایید. شما در حال رقابت با سایر مشاورین املاکی هستید که در منطقه شما کار می کنند.

در علم بازاریابی و تعریفهای مطرح شده برای به این مدل درخواست از کاربر، که آن را دعوت به انجام کاری (یک Action) میکند، فراخوان عمل یا Call to Action (بهاختصار CTA) میگویند. برای تبلیغ محصولات یا خدمات، شرکتها و انجمنها از مجراهای گوناگونی مانند اسپانسر شدن تیمها و ورزشکاران، تبلیغات تلویزیونی رادیوی در حین پخش برنامههای ورزشی و افراد مشهور یا تبلیغ در محل برگزاری مسابقات ورزشی تبلیغات را انجام می دهند. امروزه با توجه به پیشرفتهای زیاد در عرصه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای متفاوت آنلاین، شرکتها یا بازارهایی که سایت ندارند، از نظر خیلی از مشتریان قدیمی بوده و به نظر آنها، محصولات مناسبی توسط این کسب و کارها، ارائه نخواهد شد و این تصور را به مخاطب میدهد که شرکت مورد نظر، ضعیف است! سالهای دور وقتی بازار نوپای سئو و سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ هنوز مثل امروز اینقدرها رونق نداشت، همورا به طور جدی وارد این حوزه شد و تاثیرات شگرفی بر فروش بسیاری از شرکتها داشت. در عوض تیم بازاریابیتان باید تحقیق بازار را اجرا کند و سئوالات مهمی بپرسد: مخاطب هدف کیست؟ طراحی سایت اولین برداشت مخاطب از کسب و کار شما است: گاسی وب، بهترین شرکت وب سایت میتواند طراحی سایت شرکتی و انواع کسب و کارها را برای شما به نحو احسن انجام بدهد.