10 دکوراسیون ویلا شمال که شما را میخکوب می کند

تصور کنید در اوقات فراغت خود در کنار خانواده و عزیزان می توانید در کنار باربیکیو نصب شده در فضای باز ویلای خود به تفریح بپردازید و نهایت لذت را ببرید . در خود طبقه دوم نیز تا جایی که حریم شخصی افراد حفظ شود، رعایت پیوستگی فضایی لازم به شیکتر شدن محیط داخلی ویلا کمک میکند. در برخی از موارد نادر نیز با توجه به علایق شخصی کارفرمایان به صورت تریبلکس طراحی می شوند. از دیگر مراحل طراحی ویلا در شمال، مرحله پیکنی است. به همین دلیل در مراحل طراحی ویلا، هر کدام از بخش ها و قسمت های مختلف یک پروژه جداگانه هستند که در نهایت منجر به تکمیل طراحی و ساخت ویلا می شوند. توجه داشته باشید که برای فضاهای داخلی که با پلان وید طراحی شده اند، رنگ گرم در دکوراسیون داخلی مناسبتر است تا بتوانید از بیش از حد بزرگ نشان دادن فضا خودداری کرده و تعادل برقرار کنید.

دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

طراحی ویلا مدرن قوانین و ساختار های مختص به خود را دارد که به لحاظ حس زیبایی شناسی امروزه در صف اول تمایل افراد در هنگام ساخت ویلا می باشد. اصول طراحی ویلا دوبلکس- در طراحی ویلای دوبلکس جهت ها را جدی بگیرید. جهت طراحی معماری ویلا به صورت حرفه ای با ما تماس بگیرید. دقت کنید که پلهها نور را مسدود نمیکنند, فضاهای اصلی را اشغال نمیکنند و دسترسی به قسمتهای مختلف از پایین و بالای پلهها آسان است. جانمایی نشیمن خصوصی در کنار آشپزخانه می تواند ارتباط بصری مناسبی برای دو فضا مهیا کند و بستری مناسب برای گفتگوهای خانواده در حین فعالیت های مختلف ایجاد نماید.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

یکی دیگر از مواردی که در ساخت ویلا در شمال اهمیت بسزایی دارد، انتخاب گل و گیاه درخور برای فضاهای گوناگون ویلا است. یکی دیگر از روش های بزرگ تر به نظر رسیدن نمای داخلی ویلای ساده گسترش فضای عمودی یا افقی است. برای طراحی دکوراسیون داخلی باغ ویلا می توانید از صندلی های راک و یا صندلی های راحتی استفاده کنید و این صندلی ها را بر پشت پنجره قرار دهید ، روی آن بنشینید و به منظره زیبای بیرون بنگرید . این تقریباً در بخشهایی از ویلای خود ممنوع است.

طراحی داخلی ویلا باغ

یکی از روش های کاهش هزینه در استفاده از این سبک، تغییر متریال نمای ویلا است. یکی از چالش هایی که همیشه طراحان با آن درگیر می باشند، این است که بخش های مختلف را در کجای نقشه قرار دهند. وید در معماری (Void) به فضاهای خالی بین طبقات ساختمان های بزرگ و چند طبقه، ویلاها و ساختمان های دوبلکس می گویند. در پلان های وید دار نیاز نیست به فکر ایجاد نورگیرهای متعدد برای فضای داخلی خود باشید. بسیاری از افراد زندگی کردن در یک ویلا را به عنوان آرزویی بزرگ در ذهن خود دارند. زندگی در آپارتمان و خانههای کوچک ، گاهی خسته کننده میشود.

نور در ویلاها نقش مهمی ایفا میکند و در ویلاهای دوبلکس نقشی مهمتر نیز دارد. ما معمولاً دربارهی استفادهی بهینه از فضا در ویلاها و خانههای کوچک صحبت میکنیم. ویلای دوبلکس، ویلایی است که در آن دو طبقه ساختمان طراحی شده و به وسیله یک پلکان داخلی به هم مرتبط شده باشد. هر چه طراحی باغ ویلا با جزئیات بیشتری انجام بگیرد، هزینه بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. شاید خیلی از افراد به دنبال طراحی ویلا باغ با هزینه پایین باشند اما نباید این نکته را از یاد برد که هزینه پایین تر در طراحی باغچه ویلا، میتواند مشکلاتی را در زمان اجرا به همراه داشته باشد. طبیعتا اینکار هزینه بر، زمان بر و مقداری هم کوچک کننده فضا خواهد بود. با توجه به این که هدف از استفاده از فضای بیرونی باغ و ویلا لذت بردن از فضای سبز و آب و هوای دلچسب است، طراحی این فضا می بایست به گونه ای انجام شود که حداکثر کارایی و رضایتمندی ساکنین را تامین نماید.جانمایی صحیح المان هایی همچون آلاچیق، باربیکیو، آبنما به همراه استخر، و تونل طبیعت از مهم ترین بخش های طراحی Landscape یا چشم انداز ویلا می باشد.در نظر گرفتن باغچه های گل کاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان درست درختان و انتخاب صحیح نوع پوشش گیاهی منطبق با محیط، تأثیر مهمی را در زیبایی فضای ویلا و تبدیل شدن آن به یک مکان چشم نواز و فرحوی بخش بر جا می گذارد.

می توانید رنگ طوسی را با رنگ سفید ، سبز ملایم ، آبی روشن ، صورتی و یا مشکی ترکیب نمایید تا فضایی رویایی و شیکی را برای خود خلق کنید . رنگ های طوسی روشن همچون نقره ای دیده می شوند و محیطی روشن و تابان را پدید خواهند آورد . محیطی برای بهبود کیفیت زندگی و تسکین روحی شهروندان که اگر چه از فضای شهر فاصله دارد ولی می بایست از لحاظ امکانات، هم تراز ساختمان های شهری باشد و اصول طراحی ویلا در آن رعایت شود تا در مدت زمانی که افراد قصد استفاده از این مکان را دارند دچار محدودیت های غیر ضروری و مشکلات رفاهی نباشند.از این رو باید نسبت به طراحی ویلا و باغ توجه ویژه ای صرف نمود، چه در قسمت طراحی فضای بیرونی و اطراف ویلا و چه در طراحی فضای داخلی، که قطعا نسبت به طراحی داخلی واحد های مسکونی متداول تفاوت هایی خواهد داشت.

از آسیب شناسی این گونه نما در شهر میتوان به موردی اشاره کرد که از اهمیت زیادی برخوردار است. این ییلاق زیستگاه اسبهاست و دویدن آنها در مراتع سبز ییلاق اسپی دشت آدم را جادو میکند. طراحی حیاط ویلا شیبدار معمولا در نقاط کوهستانی و تپه ای مطرح می شود که در این صورت باید ترازبندی دقیق به همراه مکان یابی درست برای بخش های مختلف محوطه در نظر گرفته شود. طراحی داخلی وید این امکان را فراهم می کند تا دید شما نسبت به کلیه طبقات بیشتر شود و ارتباط برقرار کردن ساده تر شود. اصول معماری به همین نکات اشاره دارد و هدف آن خلق یک پلان با بهترین عملکرد است. اصول طراحی و ساخت ویلا در شمال بر مبنای عوامل مختلفی تعریف می شود.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

در طراحی ویلا مدرن از تزئینات زیادی که در اغلب ویلا های به اصطلاح لاکچری ؛ استفاده نمی شود و همین یکی از دلایلی می باشد که همه چیز برای هر سلیقه ای قابل درک بوده و از دیدن آن لذت کافی را می برند که اغلب کسانی که به دنبال این طراحی های مدرن هستند قشر جوان جامعه می باشند که به دنبال یک اثر ویژه هستند چرا که در طراحی اینگونه ویلا ها همیشه خلاقیت حرف اول را در دیزاین می زند و از تکرار طراحی های قدیمی خودداری می کنند. در طراحی ویلا یکی از مهم ترین واصلی ترین بخش ها، طراحی پلان ویلا می باشد چرا که در طراحی ویلا باید به هماهنگی میان پلان و فرم توجه زیادی شود در عین حال توجه به موارد اقلیمی، نورگیری، تهویه، عملکرد، کاربردی بودن فضاها و جلوگیری از پرت شدن فضاها این روند را به چالش های فراوانی می کشاند، حل کردن آنها نیاز به زمان بندی مناسب دارد.در طراحی پلان، قرارگیری فضاها با توجه به سطح اشغال مناسب برای آشپزخانه، نشیمن، خواب ها، سیرکولاسیون و…

دکوراسیون داخلی ویلا

اتفاقی که در ویلاهای لوکس می افتد این است که از ورودی ویلا تا بخش های مورد نیاز شما در بنای مفید و همچنین محوطه بتوان یک ارتباط معنا دار بصری و حرکتی ایجاد کرد. اگر میخواهید از یک بافت و الگو خاص در طراحی ساختمان استفاده کنید, باید در مورد حجم هندسی و چند ضلعیها و یا استفاده از خطوط مورب, شکسته و یا خمیده بسیار مراقب باشید.الگوها و بافتها در ویلا معماری داخلی و خارجی را زیباتر و منحصر به فرد میسازند. از یک طرف هماهنگی کامل بین فضاها باید مورد توجه قرار گیرد.نکته دیگر دراصول طراحی ویلا توجه به سایت، نحوه قرارگیری ساختمان ویلا، هماهنگی میان طبقات و ساختار سقف است که می تواند ساده، شیبدار ویا ترکیبی باشد، موارد گفته شده ازعوامل مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.در روند طراحی ویلا در طول پروژه باید به مباحث مقررات ملی ساختمان توجه ویژه داشت تا در اجرا ویلا، ساختمان بصورت خاص و بی نقص به پایان برسد.

طراحی ویلا شمال

از جمله این نکات که باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند، عدم اشغال فضا توسط پله ها، مسدود نکردن ورود نور به محیط و همچنین دسترسی راحت به سایر قسمت ها از پایین و بالای پله ها می باشد. اولین قدم در طراحی ویلا مدرن کوچک به سبک مدرن در نظر گرفتن متراژ زمین، متریال های منطقه، بودجه مورد نظر و همینطور نحوه ی عملکرد می باشد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پرطرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن میپردازیم. حتی نوع نورپردازی در دکوراسیون داخلی چنین ویلایی، باید مطابق با استانداردهای مدرنیته باشد. زیرا قرار است شما مطابق استانداردهای خانواده خود و سبک زندگی خود دست به طراحی داخلی ویلای خود بزنید. وقتی طراحی ویلای شما، مطابق این جهت نمایی باشد، بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفه جویی در مصرف انرژی برای شما خواهد داشت.

۶. افرادی که قصد استفاده از ویلا را دارند.

یکی از مزیت های بزرگی که می توانید در طراحی ویلا و البته در طراحی ویلا مدرن دوبلکس خود داشته باشید ، اندازه فضاهای دلخواه برای شما است. یکی از اصول مهم در ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد. همچنین افرادی که به دنبال استفاده از نمای چوبی در طرح بنای خود هستند میتوانند پوشش شینگل با طرحهای چوبی را انتخاب نمایند. می توانید به جای یک سالن بزرگ، از ۲ یا حتی ۳ سالن برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس خود بهره ببرید.

طراحی داخلی ویلا

ویژگی خاص سبک محوطه مدرن این است که به نظر نمی رسد که محدودیت هایی برای ایجاد طراحی و اجرای ویلا داشته باشید اما سبک مدرن قوانین خاص خود را دارد که می تواند از اشتیاق و ذوق شما در زندگی ناشی شود و معمولا به صورت پست مدرن ساخت میگردد. به عبارتی، در طراحی ویلا سبک پست مدرن ، قاعده و قانون خاصی وجود ندارد. در این مدل از طراحی فضا های عمومی و خصوصی برای استفاده­ راحت تر کاربران از یکدیگر جدا شده است. اندازه فضاها و ارتفاع سقف بسیار با طراحی یک ویلا در یک آپارتمان تفاوت دارد, طراحی ویلا شمال اما این تنها تفاوت بین این دو نیست. توجه داشته باشید که حفاظ های شیشه ای سکوریت در لبه هر طبقه بسیار ضروری است که ضمن زیباتر کردن فضا، امنیت منزل را هم بیشتر می کند.

در دنیای پرتلاطم و پرتنش امروز،همه ما به دنبال ذره ای آرامش هستیم.دورانی که تصور میشد طراحی داخلی صرفاً بیانی پر زرق و برق برای حساسیت خاصی و سلیقه خوب در دکوراسیون یک فضا است، گذشته است. این دسته از افراد همواره به دنبال آنند که بدانند ویلاهای خاص چه آیتمها و ویژگیهایی دارند؟ دوست داری این ویلا رو تو شب ببینی؟ ۶. افرادی که قصد استفاده از ویلا را دارند. زمانی که طراحی ویلای دوتایی شما در این جهت است, بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفهجویی در مصرف خواهد داشت. پس تجربه حضور در چنین ویلایی عاری از هرگونه تنش ناشی از عدم شناخت خواهد بود. این اتفاق بارها اتفاقافتاده است که پس از طراحی, مالکان تصمیم گرفتهاند که مکان پلکان را در نقشه ویلا تغییر دهند. هنگام خرید ویلا در سرخرود با سبک های متفاوتی از طراحی و معماری روبرو خواهید شد. طراحی داخلی ویلای کلاسیک از جذاب ترین سبک های طراحی ویلا به حساب می آید.

به هیچ وجه در ارتفاع سقف ویلای دوبلکس خود خساست به خرج ندهید و تا جایی که قوانین اجازه می دهند ، آن را افزایش دهید. ارتباط مستقیم طبقات با یکدیگر بدون هیچ مانعی و استفاده از پنجره های سرتاسری یا پنجره پانوراما در طراحی داخلی وید کمک می کند تا نور کافی و زیادی وارد منزل شود. این نکات فوق العاده در طراحی ویلا احتمالا در هیچ سایتی در اختیار شما قرار نمی گیرد. فاصله از شهر و زندگی در دامان طبیعت، حس و حال فوق العاده ای به شما میبخشد. اشتباهی که در اغلب طراحی های داخلی ویلا صورت می گیرد آشپزخانه به عنوان محیطی مجزا ساخته می شود، در صورتی که آشپزخانه مسیر ارتباطی تمام فضاهای خانه باید باشد. ساختار چوبی CLT از لحاظ حرارتیتقویت شده است تا ضریب انتقال حرارتی پوسته کاهش پیدا کند و تا حد ممکن بهبود کیفیات زیست محیطی رخ دهد. تا آنجا که نیاز دارید از تاجپوشش بلندتر در جنوب استفاده کنید, میتوانید اندازه این سایبانها را در شمال کاهش دهید.

امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی در حومه شهرها جلب شده است; و استقبال فراوانی از آن می شود تا مکانی مملو از سکوت و زیبایی را برای کسب آرامش و استراحت خود به وجود بیاورند. در هنگام طراحی باغ ویلا سنتی چنین بناهایی لازم است در فضای باغ و حیاط حتماً از رنگ قهوه ای و سبز استفاده گردد تا شکوه باغ ویلا دو چندان شود. اگر رنگ بیش از حد یکنواخت به نظر می رسد، با کوسن های رنگارنگ یا یک لوستر امضا کنتراست را اضافه کنید.