ساختار و شرح وظایف تیم های بازاریابی و فروش

 

مناسب ترین ترکیب برای واحد و یا تیم بازاریابی و فروش در سازمان شما چیست؟

بهترین ساختار کدام است؟ آیا ساختار واحد بازاریابی و فروش سازمان شما بر اساس تقسیم بندی منطقه ای است؟ یا بر اساس کالا و محصولات و یا بازار، این ساختار تنظیم شده است؟ 

برای تشکیل واحد خود به چه تعداد نیرو نیاز دارید؟ و مهمتر از آن، به چه شایستگی ها و مهارتها و دانشی؟ آیا برای انجام مطالعه و تحقیق بازار نیاز است یک یا چند از افراد تیم، به این مهارت مجهز شوند و یا شغل «کارشناس مطالعه بازار» طراحی و برای آن یک نیروی متخصص و مستقل استخدام شود؟ 

 

تیم مشاوره TMBA، با پشتیبانی کارشناسان خبره و تجارب حاصل از انجام پروژه های متعدد «طراحی و بهینه سازی تیم و واحد بازاریابی و فروش در سازمانهای ایرانی»، از نظام و قاعده ای علمی و عملی استفاده می کند که تیم هایی بهینه و اثربخش را برای سازمان ها به ارمغان می آورد. 

یکی از برنامه های در دست اقدام گروه TMBA، طراحی و ایجاد یک سیستم رایانه ای برای طراحی تیم های اثربخش در سازمان شماست. این نرم افزار قادر خواهد بود با دانستن اطلاعات لازم درباره نوع محصول، ساختار سازمان، حجم فروش، برنامه های آتی، استراتژی سازمان و ... به پردازش نیاز سازمان و طراحی یک ساختار مناسب برای تیم بازاریابی و فروش و شرح وظایف و شایستگی های مورد نیاز هر عضو از تیم بپردازد.